Odborníci a lekári: celoplošné slovenské testovanie nemá zmysel

  • Január 13, 2021

testovanie3.jpgPodľa odborníkov by sa vláda mala teraz zamerať hlavne na očkovanie.

Väčšina expertov si myslí, že celoplošné testovanie je nezmyselné a nerealizovateľné. Vyplýva to z prieskumov, ktoré zrealizovali slovenské médiá. Podľa oslovených odborníkov by sa malo plošne testovať len v najviac postihnutých regiónoch a vo veľkých firmách. Celoplošné testovanie, ktoré navrhuje premiér Igor Matovič, nerobí žiadna iná krajina.

Aj podľa lídra strany SaS Richarda Sulíka je takéto testovanie len mrhaním zdrojov a spolu so stranou Za ľudí má rovnaký názor ako odborníci. Testovať by sa malo len v tých okresoch, kde je situácia najkritickejšia.

Odborníci zároveň odkazujú vláde, že by sa mala sústrediť na očkovanie, a to najmä najohrozenejších skupín, teda viac ako 80-ročných ľudí.

Podľa lekárov celoplošné testovanie znamená mrhanie ľudskými kapacitami. Zdravotníci by mali byť v tejto chvíli využití najmä pri očkovaní. Slovenská lekárska komora odporúča, aby sa testovanie realizovalo cielene, a to v ohniskách nákazy, vo veľkých firmách, v domovoch senioroch, ako aj v zdravotníckych a školských zariadeniach.
 
Zdroj: sme.sk, dennikn.sk, sme.sk, trend.sk

 Späť

Najčítanejšie správy