Babičkin dvor chystá investíciu za vyše 2 milióny eur

  • Máj 6, 2021

polli.jpg Počet zamestnancov sa mierne zvýši.

Spoločnosť Babičkin dvor, ktorej vlastníkom je Jaroslav Novák, je jedným z najväčších producentov vajec na Slovensku. Má deväť fariem okolo Veľkého Krtíša a Lučenca, na ktorých chová 650.000 kusov hydiny. Ročne vyprodukuje približne 115 miliónov vajec. Tržby spoločnosti boli v roku 2019 na úrovni 10,7 milióna eur. Medzi jej klientov patria napr. Tesco, Coop, Billa či McDonalds.

Spoločnosť sa chce teraz zamerať aj na výrobu produktov pre pekárov. Za týmto účelom má v pláne investíciu vo výške 2,1 mil. €, pričom 45% majú pokryť európske fondy. Predmetom investície je výstavba melanžárne na spracovanie tekutej hmoty z vajec, ktoré nie sú vhodné na priamy predaj. Táto hmota sa v súčasnosti na Slovensko dováža z Poľska. Vďaka investície sa zvýši počet zamestnancov o 5 na 145. Spoločnosť chce zároveň investovať aj do výroby vlastných kŕmnych zmesí, ktorí si sama vyrába.

Skupina Sanagro (Martin Fedor) sa rozhodla tiež venovať produkcii vajec. V Senici chce vybudovať prevádzku s ročnou produkciou 12 mil. vajec.

Zdroj: hnonline.sk, tržby
 Späť

Najčítanejšie správy