SaS predstavila návrh na podporu rodín, so zvyšovaním daní nesúhlasí

  • Máj 7, 2021
undefined
Jednou z noviniek je dávka 150 € pre rodičov, ktorých detí chodia do škôlky.
SaS predstavila aj vlastný návrh týkajúci sa podpory rodín. Chce spojiť materský, rodičovský a tehotenský príspevok do jednej dávky, umožniť súbeh rodičovskej dávky a mzdy a zvýšiť podporu pre tehotné vysokoškoláčky. Podľa strany je dostupnosť predškolských zariadení kľúčová. Plánuje preto zaviesť dávku vo výške 150 € rodičom, ktorí dávajú svoje dieťa do škôlky alebo jaslí.

Strana sa domnieva, že uvedené opatrenia je možné realizovať aj bez dodatočných nárokov na štátny rozpočet. V prípade najdrahšieho opatrenia, príspevkov na škôlky, sa SaS spolieha na pomoc z Európskeho sociálneho fondu vo forme príspevkov na starostlivosť.

Viaceré časti reformy daní a odvodov, ktoré navrhuje minister financií Igor Matovič, nenašli pochopenie u strany SaS. Tá odmieta zvyšovanie DPH, zvyšovanie daní z príjmu a odvodov živnostníkov na úroveň zamestnancov. Nevie si tiež predstaviť, že by došlo k zrušeniu paušálnych výdavkov pre živnostníkov. Pre väčšinu živnostníkov by to znamenalo dvojnásobné zvýšenie daní a odvodov, pričom paušálne výdavky využíva zhruba 200.000 osôb.


Zdroj: trend.sk, webnoviny.sk
 Späť

Najčítanejšie správy