Lufthansa údajne plánuje získať pätinu v talianskych aerolíniách ITA Airways

  • Máj 25, 2022

download.jpeg 

   Berlín 24. mája (TASR) - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa plánuje získať v talianskych aerolíniách ITA Airways, nástupcovi spoločnosti Alitalia, 20-percentný podiel. O ďalších 60 % v ITA Airways sa uchádza partner Lufthansy, lodiarska spoločnosť MSC. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na zdroj oboznámený so situáciou.
      Zostávajúci 20-percentný podiel v aerolíniách by si spočiatku ponechala talianska vláda, dodal zdroj. Konzorcium Lufthansa-MSC podalo ponuku na prevzatie väčšinového podielu v štátnej leteckej spoločnosti ITA Airways v pondelok 23. mája.
      MSC, známa aj ako Mediterranean Shipping Company, potvrdila, že s Lufthansou podala spoločnú ponuku na ITA Airways a očakáva ďalšie kroky. Viac informácií neposkytla. Talianske ministerstvo financií sa k otázkam agentúry Reuters v súvislosti s procesom predaja nevyjadrilo.
      MSC a Lufthansa čelia konkurenčnej ponuke zo strany americkej investičnej spoločnosti Certares, ktorá spolupracuje s leteckými spoločnosťami Air France-KLM a Delta Air Lines. Rozhodnutie o tom, ktorý zo záujemcov o ITA Airways bude pozvaný na začatie exkluzívnych rokovaní, by malo padnúť do niekoľkých týždňov. Celý predaj chce Taliansko uzatvoriť do konca júna.

 Späť

Najčítanejšie správy