Zbankrotovaná kryptoburza FTX dlhuje 50 najväčším veriteľom viac než 3 mld. USD

  • November 21, 2022

 crypto.jpg

   

  New York 20. novembra (TASR) - Kryptomenová burza FTX, ktorá minulý týždeň podala v USA žiadosť o ochranu pred veriteľmi, uviedla, že 10 najväčším veriteľom dlhuje takmer 1,5 miliardy USD. Ďalších viac než 1,6 miliardy USD potom dlhuje ďalšej štyridsiatke najväčších veriteľov. Informovala o tom agentúra Reuters.
      FTX v sobotu (19. 11.) oznámila, že jej dlh voči 50 najväčším veriteľom predstavuje takmer 3,1 miliardy USD (2,99 miliardy eur). Z toho 10 najväčším veriteľom dlhuje približne 1,45 miliardy USD. O akých veriteľov ide, burza nezverejnila.
      FTX, druhá najväčšia kryptomenová burza na svete, požiadala súd v štáte Delaware o ochranu pred veriteľmi v závere minulého týždňa. V dôsledku jej bankrotu čelí zhruba milión zákazníkov a ďalší investori stratám za miliardy dolárov, dodal Reuters.
      Burza sa dostala do problémov s likviditou. Ešte začiatkom minulého týždňa sa zdalo, že ju zachráni a prevezme najväčšia svetová kryptomenová platforma Binance. Tá však po tom, ako zistila rozsah celkových záväzkov FTX, z obchodu vycúvala.

 Späť

Najčítanejšie správy