Investičná skupina Across vstúpila na mediálny trh v regióne SEE

  • Január 19, 2024

  ACROSS-GROUP_share-pic.png

Bratislava 18. januára (TASR/OTS) - Spolocnost Across získala významnú cast podnikania I&F Holding AB, ktorá zastrešuje reklamné a mediálne agentúry na ôsmich trhoch: v Srbsku, Chorvátsku, Ciernej Hore, v Severnom Macedónsku, Albánsku, v Slovinsku, Bosne a Hercegovine a Bulharsku. Ide o prvú investíciu skupiny Across v segmente médií a reklamy.
„Hlavnými dôvodmi akvizície boli dobré financné výsledky I&F a diverzifikácia príjmov - ako z pohladu sektora, tak z pohladu regiónu. Predstavuje to ideálny základ pre generovanie pravidelných príjmov skupiny Across a veríme, že to prinesie synergie s našim dalším podnikaním v tomto regióne. Zároven sme presvedcení, že hodnota odkúpených spolocností  bude casom narastat,“ vysvetluje Adam Jášek, predseda predstavenstva Across Media Holding. Tento holding akvizíciu za skupinu Across uzavrel.
Across Media Holding je podla A. Jášeka plne spokojný s plánom vývoja, ktorý predstavil manažment agentúr v rámci I&F a nemá v úmysle zasahovat do ich každodennej prevádzky ani získavat agentúry v tomto sektore na Slovensku. Súcasné vedenie a zamestnanci I&F zostávajú na svojich pozíciách. Zmenou je ich prechod pod spolocnost Across Media Holding, a.s.
Pre skupinu Across, ktorá je v súcasnosti aktívna v hotelovom, realitnom a módnom sektore v Chorvátsku a módnom sektore v Slovinsku, nejde o prvú akvizíciu v juhovýchodnej Európe (SEE). Táto expanzia nielenže upevnuje prítomnost skupiny a vytvára základ pre další potenciálny rast skupiny v tomto regióne, ale podporuje aj cezhranicnú spoluprácu a zdielanie znalostí.
„Som hrdý na prácu, ktorú odviedli moji kolegovia pri investícii do mediálnych a reklamných spolocností I&F. Ide o prvú strategickú akvizíciu v tomto odvetví. Tešíme sa na spoluprácu s tímom skúsených a osvedcených odborníkov. Navyše verím, že sa nám spolu s touto akvizíciou podarí dosiahnut synergie a úspory aj v iných sektoroch, v ktorých naša skupina pôsobí,“ uzatvára Július Strapek, zakladatel skupiny Across.
Mediálne a reklamné agentúry I&F Holding AB v regióne SEE, teraz už pod spolocnostou Across Media Holding, patria medzi top 5 na trhoch, kde pôsobia. Za svoju prácu získali množstvo prestížnych svetových reklamných ocenení a sú súcastou siete jednej z najväcších svetových agentúr IPG, ktorá pôsobí vo viac ako 100 krajinách.
 Späť

Najčítanejšie správy