Tri medzinárodné ocenenia pre pivo URPINER

  • Apríl 12, 2024

  Zg_RauU4QX_qujKxBcUI0A_Pivo-Urpiner-e1520337746119.jpg

Banská Bystrica 12. apríla (TASR/OTS) - Banskobystrický pivovar URPINER dosiahol ďalší skvelý úspech, keď so svojim výnimočným slovenským pivom Urpiner získal na prestížnej medzinárodnej degustačnej súťaži FRANKFURT INTERNATIONAL TROPHY v nemeckom Frankfurte hneď tri strieborné medaily. Novinka ležiak výčapný svetlý Urpín 93 11 a ležiak svetlý Urpiner Premium 12 uspeli v kategórii svetlých ležiakov plzenského typu. Medzi tmavými pivami sa zas presadil ležiak výčapný tmavý Urpiner Dark 11.
Urpiner zabojoval v silnej konkurencii takmer 700 vzoriek pív, ktoré ochutnávalo viac ako 500 degustátorov z celého sveta.
Po minuloročnom skvelom víťazstve, zlatej medaile za svetlý ležiak Urpiner 12, pivo Urpiner znovu potvrdilo, že so svojou prvotriednou kvalitou a nezameniteľnou chuťou patrí medzi absolútnu špičku slovenských pív a je zároveň najviac oceňovaným slovenským pivom nielen doma, ale aj v zahraničí.
To, že najmenší priemyselný pivovar na Slovensku v medzinárodnej konkurencii pív naozaj obstojí, svedčí aj skutočnosť, že od roku 2006 získal Banskobystrický pivovar a jeho pivá Urpiner na domácich či medzinárodných súťažiach dokopy už 53 ocenení kvality ako EURÓPSKA PIVNÁ HVIEZDA, PIVO ČESKEJ REPUBLIKY, ČESKÁ PIVNÁ PEČAŤ, SLOVENSKÁ PIVNÁ KORUNKA a teraz už aj FRANKFURT INERNATIONAL TROPHY.
 Späť

Najčítanejšie správy