ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Politická kríza na Slovensku: Most-Híd chce predčasné voľby

Most-Híd.jpgKoaličná strana Most-Híd sa včera rozhodla opustiť vládnu koalíciu. Chce sa s koaličnými partnermi dohodnúť na predčasných voľbách,

ktoré by sa mali konať čo najskôr. Smer to odmieta, vláda ale bez poslancov Most-Híd nebude mať v parlamente väčšinu. Strany Smer a SNS majú spolu len 64 poslancov v 150-člennom parlamente, plus majú podporu 3-4 nezaradených.

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer) včera oznámil, že o niekoľko dní odstúpi z funkcie, aby upokojil politickú situáciu. Neuviedol, či ostáva v politike. Policajný prezident Tibor Gašpar zatiaľ ostáva vo funkcii.

Koaličná strana SNS je pripravená na diskusiu o rekonštrukcii vlády o predčasných voľbách, vyhlásil jej šéf Andrej Danko.

Za predčasné voľby sú opozičné strany SaS, OĽaNO, Sme rodina a Kotlebova ĽSNS, ako aj nové strany Spolu a Progresívne Slovensko. Na ich zvolanie je potrebných 90 hlasov v parlamente (alebo aby parlament nebol tri mesiace uznášaniaschopný) a potrebný je tak aj súhlas strán Smer a SNS. Termín volieb je otázny. Nestihnú sa zvolať do konca júna a cez leto ich politici nebudú chcieť. Septembrový termín je príliš blízko komunálnym voľbám, ktoré budú v novembri. Prezident Andrej Kiska preferuje novembrový termín, Most-Híd ich chce „oveľa skôr”. Až do predčasných volieb bude fungovať súčasná vláda.


Foto: pravda.sk


 
 
Povedali o nás

 gianni_franco_papa.jpg"Pomohli sme množstvu talianskych firiem, ktoré mali v úmysle rozšíriť svoje pôsobenie a musím povedať, že Taliansko - Slovenská obchodná komora bola v tomto snažení veľmi aktívna."

Gianni Franco Papa / je generálnym riaditeľom UniCredit Bank a v rokoch 2006-2007 bol VicePrezidentom Camit
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved