Prezidentka otvorí vo štvrtok na výstave Expo v Dubaji Národný deň SR

  • Január 27, 2022

 flag-4762715_1280.jpg

       

Bratislava 26. januára (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová otvorí vo štvrtok (27. 1.) ráno na výstave Expo v Dubaji Národný deň SR. Popoludní vystúpi na podnikateľskom fóre. TASR o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.
      Na podnikateľskom fóre sa zúčastnia zástupcovia priemyselných a obchodných komôr, investori a predstavitelia podnikateľského sektora z regiónu Blízkeho východu. Strižinec priblížil, že Slovensko sa bude prezentovať ako krajina investičných príležitostí.
      "Zároveň je to príležitosť pre desiatky slovenských firiem, ktoré sa v rámci Expa prezentujú inovatívnymi riešeniami v rôznych oblastiach a budú mať priestor nadväzovať a rozvíjať nové obchodné partnerstvá," podotkol hovorca.
      Vyhlásil, že súčasťou národného dňa je okrem slávnostného otváracieho ceremoniálu aj kultúrny program, prehliadka pavilónov Slovenska a Spojených arabských emirátov (SAE), tiež stretnutie prezidentky s predstaviteľmi SAE. "V rámci galavečera počas národného dňa vystúpi SĽUK, Jana Kirschner aj uznávaný huslista Filip Jančík."


 Späť

Najčítanejšie správy