MPSVR: SR zabezpečí potreby pre maloletých ukrajinských utečencov bez sprievodu

  • Február 25, 2022

  101758152-f25b6c46-c3a9-485c-ad74-0f979fc3ba3c.jpg

 Bratislava 24. februára (TASR) - Slovensko zabezpečí potreby pre maloletých ukrajinských utečencov bez sprievodu. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR už aktivovalo všetky zložky sociálnoprávnej ochrany detí, ktoré pôsobia na úradoch práce v Trebišove, Humennom a Michalovciach. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva Monika Hnilicová.

Zložky ochrany detí na spomínaných úradoch práce podľa Hnilicovej slov zabezpečujú všetky potrebné podmienky v prípade, ak sa v rámci utečeneckej migrácie na východnej hranici územia SR vyskytnú maloleté osoby bez sprievodu. "K dispozícii je pre nich pripravené ubytovanie, strava, tiež sociálna podpora a všetky nevyhnutné prostriedky," povedala hovorkyňa.

Rezort zdôraznil, že odbor krízového manažmentu a bezpečnosti na ministerstve práce je v neustálom kontakte s dotknutými úradmi, s cieľom okamžite riešiť vzniknutú situáciu a zabezpečiť všetky potrebné kroky.

Slovensko aj takto reaguje na konflikt odohrávajúci sa v susednej Ukrajine. Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v skorých ranných hodinách oznámil, že rozhodol o uskutočnení špeciálnej vojenskej operácie vo východnej časti Ukrajiny. Ruské jednotky zaútočili na viacerých miestach na ukrajinskom území.

FOTO: www.huffingtonpost.it

 Späť

Najčítanejšie správy