Vyjadrenie: K. Hirman sa zúčastní otvorenia veľtrhu Smart Cities India Expo 2023

  • Marec 27, 2023

download (55).png 

Bratislava 27. marca (TASR) - Minister hospodárstva Karel Hirman odcestoval do Indie. Na výstavisku Pragati Maidan v hlavnom meste Naí Dillí sa v pondelok zúčastní otvorenia významného medzinárodného veľtrhu Smart Cities India Expo 2023, ktorého súčasťou je v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) i Slovensko. Už po svojom príchode do Naí Dillí sa minister stretol so zástupcami slovenskej podnikateľskej misie.
        Minister Karel Hirman sa po otvorení výstavy stretne s ministrom obchodu a priemyslu Indie Piyushom Goyalom, s ktorým budú hovoriť o možnostiach vzájomného obchodu a slovenských investícií v Indii. Rovnako ho čaká rokovanie s ministrom pre malé a stredné podnikanie Indie Narayanom Tatuom Raneom, témou bude Asociácia na podporu investícií. Dôležitým bude aj stretnutie s ministrom pre energetiku Indie Rajom Kumarom Singhom, venovať sa budú téme energetickej bezpečnosti, obnoviteľných zdrojov či jadrovej energetike.
        V závere pracovnej cesty sa Karel Hirman zúčastní networkingového stretnutia pre podnikateľov organizovanej v spolupráci s Indickou obchodnou komorou vynálezcov.

TASR o tom informovali z tlačového odboru Ministerstva hospodárstva (MH) SR.
 Späť

Najčítanejšie správy