V Prahe otvorili prvý obchod v ČR zameraný na regionálne potraviny

  • Február 19, 2024

 praga.jpg

Praha 15. februára (TASR) - V Prahe v stredu (14. 2.) otvorili prvý obchod v Cesku, ktorý predáva len regionálne produkty. Predajna Naše sítovka ponúka potraviny od držitelov ocenenia Regionálna potravina, bio produkty ekologického polnohospodárstva ci výrobky s ceskou znackou kvality KLASA. Za projektom stojí Ministerstvo pôdohospodárstva a podiela sa na nom aj ceský Štátny polnohospodársky intervencný fond a Výstavisko Ceské Budejovice, informuje spravodajkyna TASR v Prahe.
Obchod ponúka napríklad regionálne syry, ovocie a zeleninu, mliecne, cukrárske aj mäsové výrobky, oleje ci špeciality z rýb. Ministerstvo predpokladá, že 80 percent sortimentu budú tvorit produkty so znackami kvality a 20 percent ostatné farmárske a sezónne výrobky od lokálnych dodávatelov. V pláne sú podla rezortu aj sezónne ochutnávky.
"Pod jednou strechou budú môct ludia nakúpit najlepšie a najkvalitnejšie jedlo s osvedcenými známkami kvality. Chceli sme dat priestor aj regionálnym výrobcom, aby mohli svoje výrobky prezentovat v centre našej metropoly a propagovat tak ceské a moravské potravinárstvo a polnohospodárstvo," povedal ceský minister pôdohospodárstva Marek Výborný, ktorý predajnu otvoril.
Obchod sa nachádza nedaleko Václavského námestia v centre hlavného mesta. Otvorené bude mat podla ministerstva každý pracovný den. "Vzhladom na to, že je obchod v centre, predpokladáme, že si don nájdu cestu aj turisti, ktorí majú záujem spoznat chute našej krajiny," dodal Výborný.
 
 Späť

Najčítanejšie správy