Rolls-Royce dosiahol v roku 2023 čistý zisk 2,24 miliardy GBP

  • Február 23, 2024

 rolls- royce.jpg

Londýn 22. februára (TASR) - Britský výrobca leteckých a lodných motorov Rolls-Royce sa po rozsiahlej reštrukturalizácii, ktorá si vyžiadala prepúštanie velkého poctu zamestnancov, v minulom roku vrátil k zisku. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a Reuters.
Spolocnost v roku 2023 dosiahla cistý zisk 2,24 miliardy britských libier (2,62 miliardy eur) po strate 1,3 miliardy GBP v roku 2022. "Naša transformácia priniesla výsledky," uviedol vo štvrtok Tufan Erginbilgic, šéf skupiny, ktorej motory používajú výrobcovia lietadiel Airbus a Boeing. Zasadnú pozitívnu zmenu podla neho skupina dosiahla vo všetkých oblastiach svojho podnikania, a to aj napriek nestabilnému medzinárodnému prostrediu, problémom v dodávatelskom retazci a inflacným tlakom.
Erginbilgic zacal reštrukturalizovat skupinu po svojom nástupe do jej cela zaciatkom minulého roka. V októbri oznámil, že Rolls-Royce zruší až 2500 pracovných miest na celom svete, co predstavuje približne 6 % všetkých zamestnancov. Predchádzajúce vedenie zrušilo viac ako 9000 pracovných miest a v roku 2020 zacalo rozsiahly program odpredaja aktív v snahe vyrovnat sa s následkami pandémie ochorenia COVID-19 v leteckom priemysle.

 
 Späť

Najčítanejšie správy