Koronavírus, prvé dopady na slovenský cestovný ruch

  • Marec 5, 2020

3Sey.coronavirus_jpg.jpg Ceny elektriny naďalej klesajú. Prvé problémy hlási aj slovenský cestovný ruch.

Ceny elektriny na pražskej burze pokračujú v poklese, pričom ďalším stimulom na pokračovanie trendu je koronavírus. Pred vypuknutím epidémie bola cena elektriny 40€/MWh a v súčasnosti už klesla na 32 €. Trhy sa obávajú, že epidémia spomalí ekonomický rast a tým aj dopyt po energiách.

Negatívne dosahy koronavírusu začína pociťovať aj slovenský cestovný ruch, uviedol Marek Harbuľák, šéf Zväzu cestovného ruchu. Veľké korporácie stornujú služobné cesty, konferencie a kongresy a ľudia rušia objednávky zájazdov. Zatiaľ je ale predčasné hovoriť, ako sa to prejaví v číslach. Prezident asociácie cestovných kancelárií SACKA Roman Berkes uviedol, že predaj zájazdov na letnú sezónu je zatiaľ porovnateľný s predchádzajúcim rokom.

Obchody Tesco, Yeme a Delia registrujú zvýšený dopyt po trvanlivých potravinách cez ich e-shopy. Slováci sa predzásobujú kvôli obavám z koronavírusu. Zvyšuje sa počet objednávok aj priemerná výška nákupu. DM Drogerie Markt uviedol, že v e-shope registruje 2.000% rast dopytu po dezinfekčných a antibakteriálnych výrobkoch.

Zdroj: pravda.sk, etrend.sk, zive.sk
Foto: headtopics.com


 Späť

Najčítanejšie správy