Aktualizácia koronavírus: pondelok 13. júl 2020

  • Júl 13, 2020

undefined Slovensko má za nedeľu 1 nový prípad Covid-19, otestovali len 279 ľudí.

Na Slovensku pribudol počas nedele iba jeden nový prípad nákazy koronavírsom. Laboratória však otestovali len 279 ľudí. Celkovo sa doteraz nakazilo 1902 ľudí. Testy odhalili nakazeného v okrese Prešov. Z ochorenia sa už zotavilo 1493 ľudí, za nedeľu nepribudol žiadny vyliečený, na COVID-19 rovnako nikto včera nezomrel. Celkovo ochoreniu podľahlo 28 ľudí. Sedemdňový kĺzavý medián je na čísle 19.

Úrad verejného zdravotníctva má pre zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 dostávať telefónne čísla majiteľov mobilných telefónov, ktorí prichádzajú na Slovensko z epidemiologicky menej bezpečných krajín.

Operátori majú pre tento účel dostať právo na nevyhnutný čas spracúvať lokalizačné údaje užívateľov aj bez ich súhlasu.

Predpokladá to navrhovaná novela zákona o elektronických komunikáciách upravujúca aj ďalšie právne normy, o ktorej v pondelok rokuje vládny kabinet.

Novela má tiež zaviesť nový priestupok nedodržania nariadenej izolácie či karanténnych opatrení pri príchode z krajiny, ktorá nie je označená ako bezpečná. Pokuta za tento priestupok sa navrhuje až vo výške 5 000 eur.

Vláda schválila zvýšenie pokuty za nedodržanie opatrení po príchode z rizikovej krajiny. Za porušenie pravidiel hrozí pokuta do päťtisíc eur.

Zdroj: sme.sk

 

 Späť

Najčítanejšie správy