Bratislava 25. apríla (TASR) - Skupina MOL, ktorej súčasťou je aj bratislavská rafinéria Slovnaft, vyplatí akcionárom za rok 2024 dividendy vo výške 220 miliárd forintov (asi 540 miliónov eur). Vo štvrtok (24. 4.) o tom rozhodlo valné zhromaždenie skupiny, informoval Slovnaft.
Valné zhromaždenie schválilo návrh predstavenstva na dividendu vo výške 220 miliárd HUF, čo je desaťpercentný nárast v porovnaní s minulým rokom. To znamená základnú dividendu vo výške približne 165 HUF na akciu a dodatočnú špeciálnu dividendu vo výške približne 110 HUF na akciu, spolu približne 275 HUF na akciu.
Zisk Skupiny MOL pred zdanením v roku 2024 dosiahol v prepočte 1,319 miliardy eur, čo predstavuje 23 % pokles v porovnaní s rokom 2023 najmä v dôsledku normalizácie priemyslu a zhoršenia makroekonomického prostredia.
Skupina MOL je medzinárodná integrovaná ropná, plynárenská, petrochemická a maloobchodná spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 25.000 ľudí. Skupina prevádzkuje tri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku a vlastní sieť viac ako 2400 čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.
Petrochemická skupina MOL vyplatí dividendy vo výške viac ako pol miliardy eur
- Apríl 28, 2025

Najčítanejšie správy
-
Dopyt Čechov po štátnych dlhopisoch je obrovský, ministerstvo chystá novú ponuku -
Voľby26: Minister J. Ráž bude kandidovať na primátora Bratislavy -
NBS: Napriek výzvam sa export áut zo SR neznížil, zmenila sa však jeho štruktúra -
Reality: Záujem o chaty rastie, trh rekreačných nehnuteľností sa stabilizuje -
Financie: Poľská centrálna banka zvýšila zlaté rezervy na takmer 614 ton -
Slovenský startup vyvíja technológiu, ktorá vie zmeniť znečistenú vodu na pitnú -
Agentúra Moody´s potvrdila Slovensku rating A3 so stabilným výhľadom -
Talianska banka UniCredit získala už takmer 40 % akcií nemeckej Commerzbank -
Priemyselná produkcia v Poľsku rástla v máji štvrtý mesiac v rade -
Rekonštrukcia niektorých nemocníc možno nebude financovaná z plánu obnovy
-
Lordship vyhlásil architektonickú súťaž na objekt na Špitálskej v Bratislave -
Bratislava: Na Odborárskej ulici má vyrásť nový polyfunkčný objekt Entra -
FS: Pri uplatňovaní 3-eurového cla od 1. júla rozhoduje dátum colného vyhlásenia -
Skupina Volkswagen pokračuje na ceste k zrušeniu 50.000 pracovných miest -
Auto: EK údajne plánuje zaviesť vyrovnávacie clá na čínske hybridné automobily -
Záujem o legalizáciu pobytu v Španielsku je vyšší, ako sa čakalo -
NKÚ: Zadlženosť vlani vzrástla takmer na 84 mld. eur, štát šetril nedostatočne -
Nemecká vláda nepredá svoj podiel v Commerzbank -
Európske veľkoobchodné ceny plynu smerujú k 2-mesačným minimám -
Česká centrálna banka prvýkrát od roku 2022 zvýšila úroky
-
Voľby26: Minister J. Ráž bude kandidovať na primátora Bratislavy -
Slovenský startup vyvíja technológiu, ktorá vie zmeniť znečistenú vodu na pitnú -
Financie: Poľská centrálna banka zvýšila zlaté rezervy na takmer 614 ton -
Dopyt Čechov po štátnych dlhopisoch je obrovský, ministerstvo chystá novú ponuku -
NBS: Napriek výzvam sa export áut zo SR neznížil, zmenila sa však jeho štruktúra -
Agentúra Moody´s potvrdila Slovensku rating A3 so stabilným výhľadom -
Talianska banka UniCredit získala už takmer 40 % akcií nemeckej Commerzbank -
Financie: Viacročný rozpočet EÚ sa musí podľa rakúskej vlády výrazne znížiť -
FS: Platby cez QR prekročili 4 mil. eur, zrealizovalo sa vyše 100.000 transakcií -
Rekonštrukcia niektorých nemocníc možno nebude financovaná z plánu obnovy