Vstup do SR: prichádza zjednodušenie pre ľudí žijúcich v ČR a Maďarsku

  • Jún 2, 2020

europa.png Na hraničnom priechode sa však musia preukázať najmenej dvoma hodnovernými dokladmi.

Na Slovensko môžu na 48 hodín bez povinnosti domácej a štátnej karantény a bez preukázania sa negatívnym testom na COVID-19 vstúpiť od utorka aj ľudia, ktorí nemajú trvalý ani prechodný pobyt v Česku či Maďarsku, ale sa v týchto krajinách dlhodobo zdržiavajú.

Na hraničnom priechode sa však musia preukázať najmenej dvoma hodnovernými dokladmi, a to napríklad preukazom o zdravotnom poistení, nájomnou či pracovnou zmluvou, dohodou o vykonaní práce, potvrdením od zamestnávateľa, listom vlastníctva k nehnuteľnosti určenej na bývanie, živnostenským listom, potvrdením o platbe inkasa či o zriadení účtu v banke, ale aj poistnou zmluvou.

Tento režim platí po novom iba na hraničných priechodoch medzi Slovenskou a Českou republikou, respektíve Maďarskom.

Cez Slovensko môžu prejsť bez zastavenia aj občania štátov Únie, ktorí sa vracajú do krajiny, v ktorej majú občianstvo. Tí tak už nemusia žiadať ministerstvo vnútra o výnimku pre tranzit.

AKTUALIZÁCIA streda 3. jún 2020:

Od 3. júna 2020, od polnoci, sa úplne obnovuje voľný pohyb na hranici medzi Slovenskom a Českom, ako to bolo pred pandémiou koronavírusu. V Prahe to oznámili premiér Igor Matovič a jeho český náprotivok Andrej Babiš.

Zdroj: sme.sk, hnonline.sk Späť

Najčítanejšie správy