Slovak Investment Holding investuje do InoBat 12 mil. eur

  • Január 31, 2024

 Inobat.jpg

Bratislava 31. januára (TASR) - Slovenská firma InoBat, ktorá sa venuje výskumu, vývoju a výrobe batérií do elektrických vozidiel, má dalšieho významného investora. Je ním spolocnost Slovak Investment Holding (SIH). V prípade spolocnosti InoBat sa SIH rozhodol pre investíciu vo výške 12 miliónov eur vo forme zvýšenia základného imania. Informovala o tom spolocnost InoBat.
"Sme velmi radi, že SIH do nás vložil takú velkú dôveru. Pre slovenský, ale aj európsky batériový trh to predstavuje další velký mílnik a otvára dvere novým možnostiam do budúcna. Táto strategická investícia nám pomôže splnit naše ciele, rozšírit trhový dosah, zväcšit kapacity a využit nové príležitosti, ktoré nám trh ponúka," povedal generálny riaditel spolocnosti Marián Bocek. Proces vyjednávania medzi SIH a InoBat sa podla neho zacal už v lete minulého roka, pricom rozhodnutie o investícii padlo v decembri 2023.
"Investujeme do budúcnosti Slovenska a InoBat nám poskytuje jedinecnú príležitost podporit inovatívne technológie a posunút Slovensko bližšie k centrálnej role v európskom elektromobilovom sektore. Ocakávame aj sociálno-ekonomické benefity, najmä v oblasti prílevu know-how a zamestnanosti. Veríme, že vývoj a napredovanie v oblasti elektromobility bude mat signifikantný prínos k udržatelnej budúcnosti, pomôže urýchlit cestu k uhlíkovej neutralite a prispeje tak k vízii zvrátenia klimatických zmien," uviedol SIH.
Investícia posunie vpred finalizáciu už existujúceho výskumno-vývojového centra a pilotnej výrobnej linky na batérie vo Voderadoch (Volta I), pricom výroba batérií je plánovaná už na prvý kvartál tohto roka. Investícia tiež urýchli proces výstavby druhej projektovej fázy (Volta II), ktorá bude stát hned vedla už existujúcej haly InoBat vo Voderadoch.
InoBat je jedným z mála projektov, ktoré získali od Európskej komisie štatút Významného projektu spolocného európskeho záujmu (IPCEI) s názvom European Battery Innovation.
SIH je akciová spolocnost v 100-percentnom vlastníctve štátu. Jej hlavným poslaním je podpora strategických verejných i súkromných investícií na Slovensku v oblasti infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, kultúrneho a kreatívneho priemyslu, sociálnej ekonomiky a malých a stredných podnikov.
InoBat sa špecializuje na výskum, vývoj, návrh, výrobu, dodávku a recykláciu inovatívnych elektrických batérií, ktoré sú individuálne navrhnuté tak, aby splnali špecifický rozsah a požiadavky celosvetových hlavných výrobcov (OEMs) a úcastníkov energetického sektora. Zameriava sa na odvetvia automobilov, nákladných vozidiel, motošportu a leteckého priemyslu.
 
 Späť

Najčítanejšie správy