OMV na Slovensku kupuje sieť čerpacích staníc Benzinol

  • Marec 14, 2024

 omv.jpg

Bratislava 12. marca (TASR) - OMV Slovensko, dcérska spolocnost rakúskej spolocnosti OMV so sídlom vo Viedni, oznámila prevzatie 21 cerpacích staníc na Slovensku od spolocnosti Benzinol s opciou na získanie dalších šest cerpacích staníc. Ukoncenie transakcie sa ocakáva v druhom štvrtroku 2024 a podlieha schváleniu regulacnými orgánmi, informovala v utorok OMV. Protimonopolný úrad (PMÚ) SR vydal v polovici februára rozhodnutie, ktorým OMV Slovensko udelil výnimku zo zákazu vykonávat práva a povinnosti vyplývajúce z koncentrácie.
OMV aj doteraz malo druhú najväcšiu siet s viac ako stovkou cerpacích staníc. Zaclenením lokalít Benzinolu sa pozícia spolocnosti ako trhovej dvojky ešte posilní. V rámci akvizície príde v najbližšom období k rebrandingu nových cerpacích staníc a následne k ich rekonštrukcii.
"Využili sme príležitost a prijali ponuku Benzinolu. Vdaka tejto akvizícii sa zvýši dostupnost kvalitných služieb poskytovaných v sieti cerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že na našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, co na cestách potrebujú," uviedla retail mamažérka OMV Slovensko Miriam Fellingerová.
Benzinol na Slovensku prevádzkuje 27 cerpacích staníc. Väcšina z nich sa nachádza na západnom a na severe stredného Slovenska. Spolocnost OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a so 105 cerpacími stanicami má na Slovensku 17 % podiel na trhu.

 

 Späť

Najčítanejšie správy